SBR3U60P1Q-7
DigiKeys varenummer
SBR3U60P1Q-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBR3U60P1Q-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBR3U60P1Q-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR3U60P1Q-7
Beskrivelse
DIODE SBR 60V 3A POWERDI 123
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 3A Overflademontering PowerDI™ 123
Kategori
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 60 V
Serie
Klasse
Automotive
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Leverandørs enhedspakning
PowerDI™ 123
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
620 mV @ 3 A