SBR3U40P1Q-7
DigiKeys varenummer
31-SBR3U40P1Q-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SBR3U40P1Q-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SBR3U40P1Q-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR3U40P1Q-7
Beskrivelse
DIODE SBR 40V 3A POWERDI 123
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 3A Overflademontering PowerDI™ 123
Kategori
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
400 µA @ 40 V
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
PowerDI™ 123
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 3 A