SBR2U60S1F-7
DigiKeys varenummer
SBR2U60S1F-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBR2U60S1F-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBR2U60S1F-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR2U60S1F-7
Beskrivelse
DIODE SBR 60V 2A SOD123F
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 2A Overflademontering SOD-123F
Kategori
Omvendt gendannelsestid (trr)
11 ns
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
150 µA @ 60 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
75pF @ 10V, 1MHz
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2A
Leverandørs enhedspakning
SOD-123F
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
510 mV @ 2 A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)