SBR20A200CTB-13
DigiKeys varenummer
SBR20A200CTBDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBR20A200CTBDICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBR20A200CTBDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR20A200CTB-13
Beskrivelse
DIODE ARRAY SBR 200V 10A TO263AB
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 200 V 10A Overflademontering TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
960 mV @ 20 A
Producenter
Diodes Incorporated
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Omvendt gendannelsestid (trr)
30 ns
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 200 V
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 175°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Superbarriere
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
200 V
Leverandørs enhedspakning
TO-263AB (D2PAK)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A