SBR1U200P1-7
DigiKeys varenummer
SBR1U200P1-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBR1U200P1-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBR1U200P1-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR1U200P1-7
Beskrivelse
DIODE SBR 200V 1A POWERDI 123
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 200 V 1A Overflademontering PowerDI™ 123
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SBR1U200P1-7 Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Omvendt gendannelsestid (trr)
25 ns
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 µA @ 200 V
Leverandørs enhedspakning
PowerDI™ 123
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
200 V
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 175°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
820 mV @ 1 A