SBR1A40S3Q-7
DigiKeys varenummer
31-SBR1A40S3Q-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SBR1A40S3Q-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SBR1A40S3Q-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR1A40S3Q-7
Beskrivelse
DIODE SBR 40V 1A SOD323
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 1A Overflademontering SOD-323
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 40 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
55pF @ 4V, 1MHz
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Leverandørs enhedspakning
SOD-323
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
550 mV @ 1 A
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)