SBR10U200P5-13
DigiKeys varenummer
SBR10U200P5DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBR10U200P5DICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBR10U200P5DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR10U200P5-13
Beskrivelse
DIODE SBR 200V 10A POWERDI5
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 200 V 10A Overflademontering PowerDI™ 5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SBR10U200P5-13 Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
880 mV @ 10 A
Mfr
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 200 V
Leverandørs enhedspakning
PowerDI™ 5
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
200 V
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 175°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
10A