SBR10H300D1-13
DigiKeys varenummer
31-SBR10H300D1-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SBR10H300D1-13CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SBR10H300D1-13DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR10H300D1-13
Beskrivelse
DIODE SBR 300V 10A TO252 TYPE TH
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 300 V 10A Overflademontering TO-252 (DPAK) type TH
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
920 mV @ 10 A
Mfr
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 300 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
TO-252 (DPAK) type TH
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
300 V
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
10A