DMTH6002LPS-13
DigiKeys varenummer
DMTH6002LPS-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMTH6002LPS-13DICT-ND - Afskåret tape (CT)
DMTH6002LPS-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DMTH6002LPS-13
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 100A PWRDI5060-8
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 60 V 100A (Tc) 167W Overflademontering PowerDI5060-8 (Type K)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DMTH6002LPS-13 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
130.8 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6555 pF @ 30 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
167W
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PowerDI5060-8 (Type K)
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2mOhm @ 50A, 10V