DMT10H010LK3-13
DigiKeys varenummer
DMT10H010LK3-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMT10H010LK3-13DICT-ND - Afskåret tape (CT)
DMT10H010LK3-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DMT10H010LK3-13
Beskrivelse
MOSFET N-CH 100V 68.8A TO252
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 68,8A (Tc) 3W (Ta) Overflademontering TO-252-3
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
53.7 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2592 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
3W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-252-3
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
8,8mOhm @ 13A, 10V