DMN4008LFG-13
DigiKeys varenummer
31-DMN4008LFG-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DMN4008LFG-13CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-DMN4008LFG-13DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DMN4008LFG-13
Beskrivelse
MOSFET N-CH 40V 14.4A PWRDI3333
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 40 V 14,4A (Ta) 1W (Ta) Overflademontering POWERDI3333-8
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
74 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3537 pF @ 20 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
1W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
POWERDI3333-8
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
3,3V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
7,5mOhm @ 10A, 10V