DMN2004VK-7
DigiKeys varenummer
DMN2004VKDITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMN2004VKDICT-ND - Afskåret tape (CT)
DMN2004VKDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DMN2004VK-7
Beskrivelse
MOSFET 2N-CH 20V 0.54A SOT563
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 20V 540mA 250mW Overflademontering SOT-563
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
550mOhm @ 540mA, 4,5V
Producenter
Diodes Incorporated
Vgs(th) (maks.) @ Id
1V @ 250µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
150pF @ 16V
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
250mW
Teknologi
MOSFET (metaloxid)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dobbelt)
Monteringstype
Overflademontering
FET-funktionalitet
Logikniveau-gate
Pakke/hus
SOT-563, SOT-666
Afladning til kildespænding (Vdss)
20V
Leverandørs enhedspakning
SOT-563
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
540mA