DMG9926USD-13
DigiKeys varenummer
DMG9926USD-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMG9926USD-13DICT-ND - Afskåret tape (CT)
DMG9926USD-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DMG9926USD-13
Beskrivelse
MOSFET 2N-CH 20V 8A 8SO
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 20V 8A 1,3W Overflademontering 8-SO
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
900mV @ 250µA
Producenter
Diodes Incorporated
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
8,8nC @ 4,5V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
867pF @ 15V
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
1,3W
Teknologi
MOSFET (metaloxid)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dobbelt)
Monteringstype
Overflademontering
FET-funktionalitet
Logikniveau-gate
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Afladning til kildespænding (Vdss)
20V
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
8A
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
24mOhm @ 8,2A, 4,5V