DMC4047LSD-13
DigiKeys varenummer
DMC4047LSD-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMC4047LSD-13DICT-ND - Afskåret tape (CT)
DMC4047LSD-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DMC4047LSD-13
Beskrivelse
MOSFET N/P-CH 40V 7A/5.1A 8SO
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 40V 7A, 5,1A 1,3W Overflademontering 8-SO
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DMC4047LSD-13 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,4V @ 250µA
Producenter
Diodes Incorporated
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
19,1nC @ 10V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1060pF @ 20V
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
1,3W
Teknologi
MOSFET (metaloxid)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Konfiguration
N- og P-kanal
Monteringstype
Overflademontering
FET-funktionalitet
Logikniveau-gate
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Afladning til kildespænding (Vdss)
40V
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
7A, 5,1A
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
24mOhm @ 6A, 10V