DDZX10C-7
DigiKeys varenummer
31-DDZX10C-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DDZX10C-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-DDZX10C-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DDZX10C-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 10 V 300 mW ±3% Overflademontering SOT-23-3
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±3%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Effekt - Maks.
300 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
8 Ohms