DDZ7V5C-7
DigiKeys varenummer
DDZ7V5CDITR-ND - Tape & Reel (TR)
DDZ7V5CDICT-ND - Afskåret tape (CT)
DDZ7V5CDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DDZ7V5C-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 7.5V 470MW SOD123
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 7.5 V 470 mW ±3% Overflademontering SOD-123
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 6 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±3%
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Effekt - Maks.
470 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
6 Ohms