DDZ5V6BQ-7
DigiKeys varenummer
31-DDZ5V6BQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DDZ5V6BQ-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-DDZ5V6BQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DDZ5V6BQ-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 470MW SOD123
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.6 V 470 mW ±3% Overflademontering SOD-123
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±3%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
470 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Impedans (maks.) (Zzt)
11 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 2.5 V