D26V0H1U2LP20-7
DigiKeys varenummer
D26V0H1U2LP20-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D26V0H1U2LP20-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
D26V0H1U2LP20-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
D26V0H1U2LP20-7
Beskrivelse
TVS DIODE 26VWM 40VC U-DFN2020-2
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40V Klemme 9,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering U-DFN2020-2
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
D26V0H1U2LP20-7 Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
300W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
630pF @ 1MHz
Type
Zener
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
26V (maks.)
Pakke/hus
2-UDFN
Spænding - Nedbrud (min.)
28V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
40V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
9,5A