D24V0L1B2LPSQ-7B
DigiKeys varenummer
D24V0L1B2LPSQ-7BDITR-ND - Tape & Reel (TR)
D24V0L1B2LPSQ-7BDICT-ND - Afskåret tape (CT)
D24V0L1B2LPSQ-7BDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
D24V0L1B2LPSQ-7B
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 46V X1DFN10062
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
46V Klemme 2A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering X1-DFN1006-2
Kategori
Effekt - Peak-impuls
90W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
6pF @ 1MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Dobbeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
24V (maks.)
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
26V
Pakke/hus
0402 (1006 metrisk)
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
46V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2A (8/20µs)