D12V0H1U2LP1610-7
DigiKeys varenummer
D12V0H1U2LP1610-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D12V0H1U2LP1610-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
D12V0H1U2LP1610-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
D12V0H1U2LP1610-7
Beskrivelse
TVS DIODE 12VWM 20V UDFN16102
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20V Klemme 50A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering U-DFN1610-2 (Type B)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
1000W (1kW)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
350pF @ 1MHz
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
12V (maks.)
Pakke/hus
0603 (1610 metrisk)
Spænding - Nedbrud (min.)
13V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
20V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
50A (8/20µs)