BZT585B6V2T-7
DigiKeys varenummer
BZT585B6V2T-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT585B6V2T-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZT585B6V2T-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT585B6V2T-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 6.2V 350MW SOD523
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 6.2 V 350 mW ±2% Overflademontering SOD-523
EDA/CAD-modeller
BZT585B6V2T-7 Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 4 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 100 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±2%
Effekt - Maks.
350 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
10 Ohms