BZT585B18TQ-7
DigiKeys varenummer
31-BZT585B18TQ-7-ND
Producenter
Producentens varenummer
BZT585B18TQ-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 18V 350MW SOD523
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 18 V 350 mW ±2% Overflademontering SOD-523
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 100 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Emballage
Bulk
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±2%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
350 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Impedans (maks.) (Zzt)
45 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 12.6 V