BZT585B11T-7
DigiKeys varenummer
BZT585B11T-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT585B11T-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZT585B11T-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT585B11T-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 11V 350MW SOD523
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 11 V 350 mW ±2% Overflademontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZT585B11T-7 Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 100 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±2%
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Effekt - Maks.
350 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
10 Ohms