BZT52C6V2-13-F
DigiKeys varenummer
31-BZT52C6V2-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZT52C6V2-13-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-BZT52C6V2-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C6V2-13-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 6.2 V 500 mW ±6% Overflademontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZT52C6V2-13-F Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 4 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±6%
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Effekt - Maks.
500 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
10 Ohms