BZT52C5V6T-7
DigiKeys varenummer
BZT52C5V6TDITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C5V6TDICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZT52C5V6TDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C5V6T-7
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD523
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.6 V 300 mW ±7% Overflademontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZT52C5V6T-7 Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 2 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±7%
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Effekt - Maks.
300 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms