BZT52C5V6-13-F
DigiKeys varenummer
BZT52C5V6-13-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C5V6-13-FDICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZT52C5V6-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C5V6-13-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 370MW SOD123
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.6 V 370 mW ±7% Overflademontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZT52C5V6-13-F Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 2 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±7%
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Effekt - Maks.
370 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms