BZT52C3V9-13-F
DigiKeys varenummer
31-BZT52C3V9-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZT52C3V9-13-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-BZT52C3V9-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C3V9-13-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 3.9V 370MW SOD123
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 3.9 V 370 mW ±5,13% Overflademontering SOD-123
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 1 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Tolerance
±5,13%
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Effekt - Maks.
370 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
90 Ohms