BZT52C3V6SQ-7-F
DigiKeys varenummer
31-BZT52C3V6SQ-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZT52C3V6SQ-7-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-BZT52C3V6SQ-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C3V6SQ-7-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 3.6 V 200 mW ±5,56% Overflademontering SOD-323
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±5,56%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
200 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-323
Impedans (maks.) (Zzt)
90 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 µA @ 1 V