BZT52C2V7Q-7-F
DigiKeys varenummer
31-BZT52C2V7Q-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C2V7Q-7-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 2.7V 370MW SOD123
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 2.7 V 370 mW ±7,41% Overflademontering SOD-123
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Tolerance
±7,41%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
370 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Impedans (maks.) (Zzt)
100 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
20 µA @ 1 V