B2100Q-13-F
DigiKeys varenummer
31-B2100Q-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-B2100Q-13-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-B2100Q-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
B2100Q-13-F
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMB
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 2A Overflademontering SMB
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
7 µA @ 100 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
75pF @ 4V, 1MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstype
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2A
Leverandørs enhedspakning
SMB
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
790 mV @ 2 A
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)