B1100Q-13-F
DigiKeys varenummer
B1100Q-13-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
B1100Q-13-FDICT-ND - Afskåret tape (CT)
B1100Q-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
B1100Q-13-F
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 1A Overflademontering SMA
Kategori
Kapacitans @ Vr, F
80pF @ 4V, 1MHz
Mfr
Klasse
Automotive
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Leverandørs enhedspakning
SMA
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 155°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
790 mV @ 1 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)