B1100BQ-13-F
DigiKeys varenummer
B1100BQ-13-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
B1100BQ-13-FDICT-ND - Afskåret tape (CT)
B1100BQ-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
B1100BQ-13-F
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMB
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 1A Overflademontering SMB
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 µA @ 100 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
80pF @ 4V, 1MHz
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Leverandørs enhedspakning
SMB
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
790 mV @ 1 A
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)