AZ23C5V1-7-F
DigiKeys varenummer
AZ23C5V1-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ23C5V1-FDICT-ND - Afskåret tape (CT)
AZ23C5V1-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AZ23C5V1-7-F
Beskrivelse
DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT-23-3
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener – Arrays 1-pars almindelig anode 5.1 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Kategori
Effekt - Maks.
300 mW
Producenter
Diodes Incorporated
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Konfiguration
1-pars almindelig anode
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Tolerance
±5%