AZ1084CD-3.3TRG1
DigiKeys varenummer
AZ1084CD-3.3TRG1DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ1084CD-3.3TRG1DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AZ1084CD-3.3TRG1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AZ1084CD-3.3TRG1
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO252-3
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 5A TO-252-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AZ1084CD-3.3TRG1 Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
72dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
0°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Spænding - Input (maks.)
12V
Leverandørs enhedspakning
TO-252-3
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
1,5V @ 4,5A