AP7380-33W5-7
DigiKeys varenummer
AP7380-33W5-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7380-33W5-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP7380-33W5-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7380-33W5-7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT-25
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-25
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
3 µA
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning (maks.)
3 µA
Beskyttelsesfunktioner
Strømgrænse, Termisk nedlukning
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Spænding - Input (maks.)
24V
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-25
Spændingsdropout (maks.)
1,5V @ 150mA