AP7365-33EG-13
DigiKeys varenummer
AP7365-33EG-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7365-33EG-13DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP7365-33EG-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7365-33EG-13
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 600MA SOT-223-3
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 600mA SOT-223-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AP7365-33EG-13 Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
80 µA
PSRR
65dB (1kHz)
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Input (maks.)
6V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223-3
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,4V @ 600mA