AP7361E-33FGE-7
DigiKeys varenummer
31-AP7361E-33FGE-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7361E-33FGE-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-AP7361E-33FGE-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7361E-33FGE-7
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 1A U-DFN3030-8
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A U-DFN3030-8 (Type E)
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
91 µA
Mfr
PSRR
75dB – 55dB (1kHz – 10kHz)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér, Power good
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
6V
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Pakke/hus
8-UDFN eksponeret overflade
Spændingsdropout (maks.)
0,5V @ 1A