AP7361C-33Y5-13
DigiKeys varenummer
AP7361C-33Y5-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7361C-33Y5-13DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP7361C-33Y5-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7361C-33Y5-13
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT89-5
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A SOT-89-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AP7361C-33Y5-13 Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
80 µA
PSRR
75dB – 55dB (1kHz – 10kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spænding - Input (maks.)
6V
Pakke/hus
SOT-89-5/6
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-89-5
Spændingsdropout (maks.)
0,36V @ 1A (Typ)