AP7343-285W5-7 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Diodes Incorporated
På lager: 3.000
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA SOT-25
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
AP7343-285W5-7
DigiKeys varenummer
AP7343-285W5-7-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AP7343-285W5-7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.85V 300MA SOT-25
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
60 µA
PSRR
75dB (1kHz)
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spænding - Input (maks.)
5,25V
Spænding - Output (min./fast)
2,85V
Leverandørs enhedspakning
SOT-25
Spændingsdropout (maks.)
0,3V @ 300mA