AP7315Q-11W5-7
DigiKeys varenummer
AP7315Q-11W5-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7315Q-11W5-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP7315Q-11W5-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7315Q-11W5-7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.1V 150MA SOT-25
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-25
Kategori
Strøm - Forsyning (maks.)
100 µA
Mfr
PSRR
75dB (1kHz)
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TA)
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
5,25V
Spænding - Output (min./fast)
1,1V
Spændingsdropout (maks.)
0,64V @ 150mA