AP7315DQ-33W5-7
DigiKeys varenummer
AP7315DQ-33W5-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7315DQ-33W5-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP7315DQ-33W5-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7315DQ-33W5-7
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT-25
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-25
Kategori
Strøm - Forsyning (maks.)
100 µA
Mfr
PSRR
75dB (1kHz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TA)
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
5,25V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spændingsdropout (maks.)
0,29V @ 150mA