AP2213M-3.3TRG1
DigiKeys varenummer
AP2213M-3.3TRG1DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP2213M-3.3TRG1DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP2213M-3.3TRG1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP2213M-3.3TRG1
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8-SOIC
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 8-SOIC
EDA/CAD-modeller
AP2213M-3.3TRG1 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
180 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
28 mA
PSRR
75dB (100Hz)
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
18V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Spændingsdropout (maks.)
0,7V @ 500mA