AP2139AK-1.5TRG1
DigiKeys varenummer
31-AP2139AK-1.5TRG1TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP2139AK-1.5TRG1CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-AP2139AK-1.5TRG1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP2139AK-1.5TRG1
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.5V 250MA SOT23-5
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA SOT-23-5
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Last Time Buy
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Input (maks.)
6V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
1,5V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
1,3V @ 250mA