AP2125KS-3.3TRG1
DigiKeys varenummer
AP2125KS-3.3TRG1DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP2125KS-3.3TRG1DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP2125KS-3.3TRG1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP2125KS-3.3TRG1
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SC-70-5
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA SC-70-5
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
90 µA
PSRR
65dB (100Hz – 1kHz)
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Spænding - Input (maks.)
6V
Pakke/hus
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SC-70-5
Spændingsdropout (maks.)
0,3V @ 300mA