AP2112K-3.3TRG1
DigiKeys varenummer
AP2112K-3.3TRG1DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP2112K-3.3TRG1DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP2112K-3.3TRG1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP2112K-3.3TRG1
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT-25
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 600mA SOT-25
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AP2112K-3.3TRG1 Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
80 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
65dB (100Hz – 1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-25
Spændingsdropout (maks.)
0,4V @ 600mA