74LVC1G32QSE-7
DigiKeys varenummer
74LVC1G32QSE-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
74LVC1G32QSE-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
74LVC1G32QSE-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
74LVC1G32QSE-7
Beskrivelse
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT353
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
OR-gate IC 1 Kanal SOT-353
Kategori
Logikniveau - Lavt
0,7V – 0,8V
Mfr
Logikniveau - Højt
0,95V – 3,4V
Serie
Maks. udbredningsforsinkelse @ V, maks. CL
5,5ns @ 5V, 50pF
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Logiktype
Kvalifikation
AEC-Q100
Antal kredsløb
1
Monteringstype
Overflademontering
Antal input
2
Leverandørs enhedspakning
SOT-353
Spænding - Forsyning
1,65V – 5,5V
Pakke/hus
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Strøm - Hvilestrøm (maks.)
4 µA
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output høj, lav
32mA, 32mA