3.0SMCJ45AQ-13
DigiKeys varenummer
31-3.0SMCJ45AQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
3.0SMCJ45AQ-13
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
Detaljeret beskrivelse
72,7V Klemme 41,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMC
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
41,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Spænding - Nedbrud (min.)
50V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72,7V