3.0SMCJ43AQ-13
DigiKeys varenummer
31-3.0SMCJ43AQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
3.0SMCJ43AQ-13
Beskrivelse
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC
Detaljeret beskrivelse
69,4V Klemme 43,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMC
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
43,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
43V
Spænding - Nedbrud (min.)
47,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
69,4V