3.0SMCJ150AQ-13
DigiKeys varenummer
31-3.0SMCJ150AQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
3.0SMCJ150AQ-13
Beskrivelse
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC
Detaljeret beskrivelse
243V Klemme 12,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMC
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
12,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
150V
Spænding - Nedbrud (min.)
167V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
243V