3.0SMCJ10AQ-13
DigiKeys varenummer
31-3.0SMCJ10AQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
3.0SMCJ10AQ-13
Beskrivelse
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
17V Klemme 176,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMC
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
176,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
10V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
11,1V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
17V